KONSULTAVIMAS
PROJEKTAVIMAS
GAMYBA
MONTAVIMAS
KAIP RASTI TINKAMĄ VIETĄ BALDUI
Prieš pastatant baldą, atkreipkite dėmesį į veiksnius, kurie turės įtakos Jūsų pirkinio ilgaamžiškumui.
Baldai turi būti eksploatuojami sausose, vėdinamose patalpose (aplinkos temperatūra nuo +5°C iki +35°C, santykinis oro drėgnumas nuo 30% iki 70%).
Venkite statyti baldus tiesioginiuose saulės spinduliuose. Dėl ultravioletinių spindulių visų rūšių audiniai, oda ar mediena pakeičia spalvą, gali netolygiai nušviesėti, suskilinėti.
Nestatykite baldų padidinto drėgnumo patalpose.
Baldas turi stovėti ant lygių grindų.
Baldus statykite toliau kaip 30 cm nuo šilumos šaltinių, radiatorių, židinių, orlaidžių ir oro kondicionierių, kad išvengtumėte staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių. Ilgalaikis baldo stovėjimas šalia jų gali išdžiovinti odą ir ji sutrūkinės, nušviesinti audinį, natūrali mediena gali pradėti skilinėti, taip pat tai gali turėti neigiamą poveikį ir porolonui. Pernelyg didelis šilumos poveikis kenkia baldui, džiūsta mediniai elementai, tai gali turėti įtakos baldo karkaso girgždėjimui ir tai gali sukelti baldo nestabilumą.
Nestatykite baldų iš natūralaus medžio ant šildomų grindų. Ilgalaikis baldo stovėjimas ant šildomų grindų gali išdžiovinti medieną ir ji gali pradėti skilinėti, girgždėti.
KONSTRUKCIJA BALDO VIDUJE
Minkštų baldų sėdimose dalyse gali būti kietumo / minkštumo skirtumai, atsiradę dėl skirtingų naudojamų medžiagų tose dalyse. Net jeigu visam baldui yra panaudotos vienodos medžiagos, dėl sėdimų / gulimų dalių bei atlošų išmatavimų, jų formos ir konstrukcijos taip pat gali jaustis kietumo / minkštumo skirtumai (pvz., platesnė sėdima dalis gali būti minkštesnė).
Laikui bėgant visuose minkštuose balduose tiek užpildas, tiek apmušalas prisitaiko prie vartotojo kūno formų, dėl ko gali atsirasti apmušalo (natūralios odos, dirbtinės odos ar gobeleno) laisvumas, t. y. apmušalas gali išsitempti – tai yra normalus reiškinys ir nelaikomas baldo kokybės trūkumu. Dėl to kiekviena baldo dalis turi būti vienodai naudojama. Sėdėkite visose baldo dalyse tolygiai dažnai – taip neatsiras kietumo / minkštumo skirtumų.
Kai kurie baldų modeliai susideda iš judančių elementų, pvz.: reguliuojamas galvos atlošas, perstatomos atramos ir t. t. Kad mechanizmai tarnautų ilgai, būtina juos naudoti pagal instrukciją ir paskirtį.
Negalima perkrauti atramų ir porankių reguliavimo mechanizmų sėdint ar atsistojant ant jų.
Sėdėkite visose baldo dalyse tolygiai dažnai, taip neatsiras kietumo / minkštumo skirtumų.
Naudokite baldus bei sudedamąsias jų dalis (automatinius, elektrinius ir kitus mechanizmus, pagalves ir kt.) tik pagal paskirtį, laikykitės informacinių nuorodų ant baldų ir gamintojo pateiktų instrukcijų.
Neleiskite be atsakingo asmens priežiūros naudoti baldų mechanizmus (automatinius, elektrinius, rankinius ir kt.) vaikams bei asmenims su fiziniais, jautrumo ar psichikos sutrikimais, arba neturintiems pakankamai patirties ir žinių.
Kad nepažeistumėte baldo konstrukcijos ar mechanizmų, taip pat kad baldas neprarastų estetinės išvaizdos nesėdėkite ant baldo krašto, nesėdėkite ant baldo porankių, nesėdėkite ant baldo atlošų.
MEDINIAI ELEMENTAI IR JŲ SPALVOS YPATUMAI
Mediena yra natūralios kilmės medžiaga, kuri apdirbimo procese įgauna atspalvį. Kiekvienas medienos gabalas yra kitoks, todėl ir skirtingai įsisavina beicą ar kitą apdirbimui skirtą medžiagą, todėl vizualiai produktai tarpusavyje gali šiek tiek skirtis. Matomas skirtumas medinių elementų atspalviuose ar faktūrose nėra laikoma prekės kokybės trūkumu.
Žaisti su baldų mechanizmais draudžiama – jie gali sulūžti, deformuotis, dėl ko kiltų prispaudimų, įstrigimų, sužeidimų, sužalojimų ir kt. panašūs pavojai.
Prie mechanizmo vidinės dalies kišti pirštus, rankas, kojas, kitas kūno dalis bei pašalinius daiktus – mechanizmo veikiama jėga gali sužeisti, sužaloti, pakenkti baldui.
Draudžiama lipti su kojomis ir šokinėti ant baldo. Veikiant didelei ir koncentruotai jėgai gali būti pažeistos vidinės baldo konstrukcijos, sulūžti mechanizmai, gali atsirasti girgždėjimai. Venkite pernelyg didelio taškinio apkrovimo, pavyzdžiui, Jums nereikėtų klūpoti ar keliais spirtis ant sėdimos baldo dalies elementų.
Nepatartina gyvūnams lipti ant baldų. Jų nagai gali įbrėžti odą, audinį, medienos detales. Jų seilės ir prakaitas daro neigiamą poveikį odai ir audiniui.
Draudžiama:
Valyti baldus abrazyvinėmis priemonėmis, prie baldų audinio ir medinių apdailos detalių liestis aštriais daiktas.
Sėdėti ant baldų atlošų, nugarėlės ir šoninių atramų (porankių): jie skirti rankoms pasidėti! Netinkamas naudojimas gali sukelti deformacijas, užpildas gali pasislinkti, o siūlės sutrūkti esant per didelei tempimo jėgai.
Nuimti nuo baldų, ypač turinčių mechanizmus, informacinius lipdukus.
Laipioti, kabėti ant korpusinių baldų stalčių, durelių, lentynų – baldai gali virsti ar kristi, dėl ko kiltų pavojus sveikatai.
Tiesiogiai ant medinių paviršių statyti šlapius arba karštus indus (pvz.: puodelius, stiklines, puodus ir pan.), kadangi tiek skysčiai, tiek karštis gali pažeisti paviršių. Kad paviršius nebūtų pažeistas – rekomenduojame naudoti lėkštutes, padėkliukus ar kt. apsaugines priemones.
LAMINUOTOS MEDŽIŲ DROŽLĖS PLOKŠTĖS IR JŲ PRIEŽIŪRA
Laminuotos medžių drožlės plokštės baldus neigiamai veikia tiesioginis kontaktas su vandeniu. Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) pagamintus baldus, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas galintis patekti vanduo gali „išpūsti“ ir pačią plokštę. Išpylus vandens ar kito skysčio jį tereikia greitai nuvalyti. Ilgiau paliktas vanduo gali prasiskverbti per plokštės briaunas į vidų ir deformuoti plokštės paviršių.
Laminuotos medžių drožlės plokštė yra degi, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila.
KĖDŽIŲ PRIEŽIŪROS IR NAUDOJIMO YPATUMAI
Kėdžių naudojimo metu:
Kėdes naudokite pagal paskirtį. Ant kėdžių negalima šokinėti, laipioti, nenaudokite pasilipimui.
Saugokite kėdes nuo skysčių (sulčių, kavos, riebalų, vyno, vandens ir t. t.), cheminių medžiagų (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t. t.) poveikio. Išpylus – nedelsiant nuvalykite, perstatinėdami kėdes į kitą vietą jų nestumkite, o perneškite. Saugokite patalpos grindis! Turint jautrias grindis įbrėžimams patartina naudoti kėdėms apsaugines pagalvėlės ant kojelių.
Svarbu žinoti, kad kėdžių kieti ratukai yra skirti minkštai (kiliminei) dangai, o guma padengti ratukai skirti kietai (parketui, laminatui, plytelėms) grindų dangai.
Kėdžių valymo patarimai:
Stenkitės, kad kėdžių paviršius visada būtų sausas. Kėdžių detalių paviršių rekomenduojama valyti sausu, minkštu audiniu (flanele, pliušu, gelumbe) ir naudoti tik tam skirtas valymo priemones, kurias galite įsigyti buitinės chemijos prekių parduotuvėse. Kiekvieną kėdės detalę rekomenduojama nuvalyti tuoj pat vos tik ji buvo ištepta.
Dažyto metalinio paviršiaus nevalykite cheminiu būdu. Patariama naudoti specialiai dažytiems metaliniams paviršiams skirtas valymo priemones arba namų apyvokos valymo priemones, neturinčias abrazyvinių dalelių ir balinimo savybių (pvz., skalbimo miltelius).
Ypatingai saugokite, kad ant kėdžių nepatektų agresyvių skysčių (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t. t.). Šie junginiai yra chemiškai aktyvūs ir gali pažeisti valomą paviršių bei būti pavojingais Jūsų sveikatai.
AUDINIAI IR JŲ PRIEŽIŪRA
Tai galioja visoms apmušalų rūšims: venkite statyti baldus ties tiesioginiais saulės spinduliais ar prie stipraus apšvietimo. Dėmės atsiradusios dėl sąlyčio su stipriai dažančia medžiaga (pvz., džinsais) ir sutepimas, atsiradęs dėl netinkamo naudojimo, negali būti pretenzijos priežastis. Jūsų apmušalui reikia reguliarios priežiūros, kaip ir bet kuriam kitam kasdieninio naudojimo daiktui. Teisinga priežiūra ir valymas užtikrina ilgalaikį minkštojo baldo eksploatavimą. Gera oro ventiliacija kambaryje padeda išvengti elektrostatinio krūvio kaupimosi. Apmušalams, pažeistiems dėl netinkamos jų priežiūros, garantija negali būti taikoma. Valyti baldus bus daug lengviau, jei dar naujus juos apipurkšite specialiomis baldų impregnavimo priemonėmis. Apsauginės priemonės sudaro ant audinio paviršiaus plėvelę, nepralaidžią purvui, drėgmei ir riebalams, kuri nekeičia audinio spalvos.
SVARBU!
Patikrinkite spalvos atsparumą nematomoje baldo vietoje.
Naudokite tik vandenyje tirpius valiklius (Ph neutralius, neturinčius alkoholio, švelnius ir bekvapius muilus).
Niekada nenaudokite valiklio, pagaminto benzino, acetono ar tirpiklio pagrindu. Visada atidžiai perskaitykite produkto naudojimo instrukciją.
Visada galite valyti labai išpurvintą paviršių su vandenyje tirpstančiomis ir putojančiomis priemonėmis, skirtomis kilimų valymui.
Saugokite audinį nuo mechaninių pažeidimų, stiprių smūgių.
Niekada nesėdėkite ant baldų, kol jie drėgni: tai gali ištampyti dangą. Po pilno valymo visada leiskite baldams pilnai išdžiūti.
KASDIENINĖ BALDO PRIEŽIŪRA
Baldus valykite nuo dulkių buitiniu dulkių siurbliu su minkštu antgaliu, nustatyta trauka turi būti nedidelė, kad neišsitampytų audinys, arba švelnia kempine, minkštu drabužių šepečiu.
Natūralios medienos laminuotos plokštės (LMDP), metalo ar stiklo paviršius valyti su minkšta (švelnia) šluoste. Valymas sausa šluoste gali pažeisti paviršių.
Nestatykite vazų, gėlių vazonų ant laku padengtų baldų elementų, po jais gali kauptis vanduo, kuris gali pažeisti baldų paviršių.
KAIP RASTI TINKAMĄ VIETĄ BALDUI
Prieš pastatant baldą, atkreipkite dėmesį į veiksnius, kurie turės įtakos Jūsų pirkinio ilgaamžiškumui.
Baldai turi būti eksploatuojami sausose, vėdinamose patalpose (aplinkos temperatūra nuo +5°C iki +35°C, santykinis oro drėgnumas nuo 30% iki 70%).
Venkite statyti baldus tiesioginiuose saulės spinduliuose. Dėl ultravioletinių spindulių visų rūšių audiniai, oda ar mediena pakeičia spalvą, gali netolygiai nušviesėti, suskilinėti.
Nestatykite baldų padidinto drėgnumo patalpose.
Baldas turi stovėti ant lygių grindų.
Baldus statykite toliau kaip 30 cm nuo šilumos šaltinių, radiatorių, židinių, orlaidžių ir oro kondicionierių, kad išvengtumėte staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių. Ilgalaikis baldo stovėjimas šalia jų gali išdžiovinti odą ir ji sutrūkinės, nušviesinti audinį, natūrali mediena gali pradėti skilinėti, taip pat tai gali turėti neigiamą poveikį ir porolonui. Pernelyg didelis šilumos poveikis kenkia baldui, džiūsta mediniai elementai, tai gali turėti įtakos baldo karkaso girgždėjimui ir tai gali sukelti baldo nestabilumą.
Nestatykite baldų iš natūralaus medžio ant šildomų grindų. Ilgalaikis baldo stovėjimas ant šildomų grindų gali išdžiovinti medieną ir ji gali pradėti skilinėti, girgždėti.
KONSTRUKCIJA BALDO VIDUJE
Minkštų baldų sėdimose dalyse gali būti kietumo / minkštumo skirtumai, atsiradę dėl skirtingų naudojamų medžiagų tose dalyse. Net jeigu visam baldui yra panaudotos vienodos medžiagos, dėl sėdimų / gulimų dalių bei atlošų išmatavimų, jų formos ir konstrukcijos taip pat gali jaustis kietumo / minkštumo skirtumai (pvz., platesnė sėdima dalis gali būti minkštesnė).
Laikui bėgant visuose minkštuose balduose tiek užpildas, tiek apmušalas prisitaiko prie vartotojo kūno formų, dėl ko gali atsirasti apmušalo (natūralios odos, dirbtinės odos ar gobeleno) laisvumas, t. y. apmušalas gali išsitempti – tai yra normalus reiškinys ir nelaikomas baldo kokybės trūkumu. Dėl to kiekviena baldo dalis turi būti vienodai naudojama. Sėdėkite visose baldo dalyse tolygiai dažnai – taip neatsiras kietumo / minkštumo skirtumų.
Kai kurie baldų modeliai susideda iš judančių elementų, pvz.: reguliuojamas galvos atlošas, perstatomos atramos ir t. t. Kad mechanizmai tarnautų ilgai, būtina juos naudoti pagal instrukciją ir paskirtį.
Negalima perkrauti atramų ir porankių reguliavimo mechanizmų sėdint ar atsistojant ant jų.
Sėdėkite visose baldo dalyse tolygiai dažnai, taip neatsiras kietumo / minkštumo skirtumų.
Naudokite baldus bei sudedamąsias jų dalis (automatinius, elektrinius ir kitus mechanizmus, pagalves ir kt.) tik pagal paskirtį, laikykitės informacinių nuorodų ant baldų ir gamintojo pateiktų instrukcijų.
Neleiskite be atsakingo asmens priežiūros naudoti baldų mechanizmus (automatinius, elektrinius, rankinius ir kt.) vaikams bei asmenims su fiziniais, jautrumo ar psichikos sutrikimais, arba neturintiems pakankamai patirties ir žinių.
Kad nepažeistumėte baldo konstrukcijos ar mechanizmų, taip pat kad baldas neprarastų estetinės išvaizdos nesėdėkite ant baldo krašto, nesėdėkite ant baldo porankių, nesėdėkite ant baldo atlošų.
MEDINIAI ELEMENTAI IR JŲ SPALVOS YPATUMAI
Mediena yra natūralios kilmės medžiaga, kuri apdirbimo procese įgauna atspalvį. Kiekvienas medienos gabalas yra kitoks, todėl ir skirtingai įsisavina beicą ar kitą apdirbimui skirtą medžiagą, todėl vizualiai produktai tarpusavyje gali šiek tiek skirtis. Matomas skirtumas medinių elementų atspalviuose ar faktūrose nėra laikoma prekės kokybės trūkumu.
Žaisti su baldų mechanizmais draudžiama – jie gali sulūžti, deformuotis, dėl ko kiltų prispaudimų, įstrigimų, sužeidimų, sužalojimų ir kt. panašūs pavojai.
Prie mechanizmo vidinės dalies kišti pirštus, rankas, kojas, kitas kūno dalis bei pašalinius daiktus – mechanizmo veikiama jėga gali sužeisti, sužaloti, pakenkti baldui.
Draudžiama lipti su kojomis ir šokinėti ant baldo. Veikiant didelei ir koncentruotai jėgai gali būti pažeistos vidinės baldo konstrukcijos, sulūžti mechanizmai, gali atsirasti girgždėjimai. Venkite pernelyg didelio taškinio apkrovimo, pavyzdžiui, Jums nereikėtų klūpoti ar keliais spirtis ant sėdimos baldo dalies elementų.
Nepatartina gyvūnams lipti ant baldų. Jų nagai gali įbrėžti odą, audinį, medienos detales. Jų seilės ir prakaitas daro neigiamą poveikį odai ir audiniui.
Draudžiama:
Valyti baldus abrazyvinėmis priemonėmis, prie baldų audinio ir medinių apdailos detalių liestis aštriais daiktas.
Sėdėti ant baldų atlošų, nugarėlės ir šoninių atramų (porankių): jie skirti rankoms pasidėti! Netinkamas naudojimas gali sukelti deformacijas, užpildas gali pasislinkti, o siūlės sutrūkti esant per didelei tempimo jėgai.
Nuimti nuo baldų, ypač turinčių mechanizmus, informacinius lipdukus.
Laipioti, kabėti ant korpusinių baldų stalčių, durelių, lentynų – baldai gali virsti ar kristi, dėl ko kiltų pavojus sveikatai.
Tiesiogiai ant medinių paviršių statyti šlapius arba karštus indus (pvz.: puodelius, stiklines, puodus ir pan.), kadangi tiek skysčiai, tiek karštis gali pažeisti paviršių. Kad paviršius nebūtų pažeistas – rekomenduojame naudoti lėkštutes, padėkliukus ar kt. apsaugines priemones.
LAMINUOTOS MEDŽIŲ DROŽLĖS PLOKŠTĖS IR JŲ PRIEŽIŪRA
Laminuotos medžių drožlės plokštės baldus neigiamai veikia tiesioginis kontaktas su vandeniu. Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) pagamintus baldus, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas galintis patekti vanduo gali „išpūsti“ ir pačią plokštę. Išpylus vandens ar kito skysčio jį tereikia greitai nuvalyti. Ilgiau paliktas vanduo gali prasiskverbti per plokštės briaunas į vidų ir deformuoti plokštės paviršių.
Laminuotos medžių drožlės plokštė yra degi, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila.
KĖDŽIŲ PRIEŽIŪROS IR NAUDOJIMO YPATUMAI
Kėdžių naudojimo metu:
Kėdes naudokite pagal paskirtį. Ant kėdžių negalima šokinėti, laipioti, nenaudokite pasilipimui.
Saugokite kėdes nuo skysčių (sulčių, kavos, riebalų, vyno, vandens ir t. t.), cheminių medžiagų (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t. t.) poveikio. Išpylus – nedelsiant nuvalykite, perstatinėdami kėdes į kitą vietą jų nestumkite, o perneškite. Saugokite patalpos grindis! Turint jautrias grindis įbrėžimams patartina naudoti kėdėms apsaugines pagalvėlės ant kojelių.
Svarbu žinoti, kad kėdžių kieti ratukai yra skirti minkštai (kiliminei) dangai, o guma padengti ratukai skirti kietai (parketui, laminatui, plytelėms) grindų dangai.
Kėdžių valymo patarimai:
Stenkitės, kad kėdžių paviršius visada būtų sausas. Kėdžių detalių paviršių rekomenduojama valyti sausu, minkštu audiniu (flanele, pliušu, gelumbe) ir naudoti tik tam skirtas valymo priemones, kurias galite įsigyti buitinės chemijos prekių parduotuvėse. Kiekvieną kėdės detalę rekomenduojama nuvalyti tuoj pat vos tik ji buvo ištepta.
Dažyto metalinio paviršiaus nevalykite cheminiu būdu. Patariama naudoti specialiai dažytiems metaliniams paviršiams skirtas valymo priemones arba namų apyvokos valymo priemones, neturinčias abrazyvinių dalelių ir balinimo savybių (pvz., skalbimo miltelius).
Ypatingai saugokite, kad ant kėdžių nepatektų agresyvių skysčių (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t. t.). Šie junginiai yra chemiškai aktyvūs ir gali pažeisti valomą paviršių bei būti pavojingais Jūsų sveikatai.
AUDINIAI IR JŲ PRIEŽIŪRA
Tai galioja visoms apmušalų rūšims: venkite statyti baldus ties tiesioginiais saulės spinduliais ar prie stipraus apšvietimo. Dėmės atsiradusios dėl sąlyčio su stipriai dažančia medžiaga (pvz., džinsais) ir sutepimas, atsiradęs dėl netinkamo naudojimo, negali būti pretenzijos priežastis. Jūsų apmušalui reikia reguliarios priežiūros, kaip ir bet kuriam kitam kasdieninio naudojimo daiktui. Teisinga priežiūra ir valymas užtikrina ilgalaikį minkštojo baldo eksploatavimą. Gera oro ventiliacija kambaryje padeda išvengti elektrostatinio krūvio kaupimosi. Apmušalams, pažeistiems dėl netinkamos jų priežiūros, garantija negali būti taikoma. Valyti baldus bus daug lengviau, jei dar naujus juos apipurkšite specialiomis baldų impregnavimo priemonėmis. Apsauginės priemonės sudaro ant audinio paviršiaus plėvelę, nepralaidžią purvui, drėgmei ir riebalams, kuri nekeičia audinio spalvos.
SVARBU!
Patikrinkite spalvos atsparumą nematomoje baldo vietoje.
Naudokite tik vandenyje tirpius valiklius (Ph neutralius, neturinčius alkoholio, švelnius ir bekvapius muilus).
Niekada nenaudokite valiklio, pagaminto benzino, acetono ar tirpiklio pagrindu. Visada atidžiai perskaitykite produkto naudojimo instrukciją.
Visada galite valyti labai išpurvintą paviršių su vandenyje tirpstančiomis ir putojančiomis priemonėmis, skirtomis kilimų valymui.
Saugokite audinį nuo mechaninių pažeidimų, stiprių smūgių.
Niekada nesėdėkite ant baldų, kol jie drėgni: tai gali ištampyti dangą. Po pilno valymo visada leiskite baldams pilnai išdžiūti.
KASDIENINĖ BALDO PRIEŽIŪRA
Baldus valykite nuo dulkių buitiniu dulkių siurbliu su minkštu antgaliu, nustatyta trauka turi būti nedidelė, kad neišsitampytų audinys, arba švelnia kempine, minkštu drabužių šepečiu.
Natūralios medienos laminuotos plokštės (LMDP), metalo ar stiklo paviršius valyti su minkšta (švelnia) šluoste. Valymas sausa šluoste gali pažeisti paviršių.
Nestatykite vazų, gėlių vazonų ant laku padengtų baldų elementų, po jais gali kauptis vanduo, kuris gali pažeisti baldų paviršių.